O Udruzi

Suvremeni način života, svijet u kojem odrastaju djeca današnjice, u prvom redu propagira vrijednosti mjerljive materijalnim dobrima, vanjskim sjajem i postignućima. U centru interesa je pojedinac i njegovi uspjesi, uživanje, izgled, postignuća. Komunikacijske mreže i javnost nameću plošne imperative što i kako bi trebali živjeti. No, uspjeh i financijska moć  ne dovode nužno i do osjećaja ispunjenosti i sreće. Kvaliteta života, ispunjenost i sreća nisu povezane s količinom onoga što imamo već s unutarnjim zadovoljstvom. Sreća je u velikoj mjeri povezana s kvalitetom odnosa, osobito odnosa s bliskim ljudima. Bliski odnosi su vrlo često bolni i zahtijevaju puno hrabrosti i prvenstveno poznavanja samoga sebe, svojih procesa, misaonih obrazaca, prepoznavanja i kontrole vlastitih emocija. Zbog toga je neophodan „rad na sebi“. Udruga Odrastanje izrasla je iz spoznaje koliko je moguće radom na sebi promijeniti samoga sebe, i još više koliko se tom promjenom mijenja kvaliteta bliskih odnosa i utječe na život ljudi oko sebe. Od roditeljskog rada na sebi, najveću korist imaju djeca. Imajući u vidu ovaj jaki i plemeniti motiv dobrobiti vlastite djece, udruga  nudi mjesto gdje roditelji, djeca i odrasli kroz razgovore, savjetovanja, radionice i predavanja mogu bolje razumjeti sebe i svoju okolinu, svoje i tuđe reakcije, emocije, konstruktivnije se nositi sa svakodnevnim problemima koje donose odrastanje, roditeljstvo, adolescencija, međuljudski odnosi i svakodnevna egzistencija. Jer život nosi izazove koji su tu da nas potaknu na odrastanje. Odrastamo cijeli život, prvenstveno kroz bliske odnose sa partnerima, djecom i prijateljima.

Voditeljica udruge je liječnica školske medicine, Polona Bencun Gumzej, geštalt psihoterapeut, apsolvent integrativne psihoterapije za djecu i adolescente sa završenom edukacijom iz područja obiteljskog savjetovanja pod vodstvom poznatog danskog obiteljskog psihoterapeuta J. Juula čije knjige diljem svijeta mijenjaju dosadašnji pogled na odnose unutar obitelji i prvenstveno naš pristup i način odnošenja s djecom.